Gönderen Konu: Ayak sağlığı (podoloji) nedir?  (Okunma sayısı 1254 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rovalin

: 09 Eylül 2019, 23:21:51
Podoloji nedir?

Podos(ayak)+Logos(bilim) ‘dan gelmektedir. Ayak hastalıkları üzerinde tedavi ve bakım hizmeti sunan bir sağlık hizmetidir. Bu bakım şekli hem önleyici,hem iyileştirici, hem de tedavi edicidir.
Ayak hastalıklarına neden olan faktörler belirlenir ve tedavi planı oluşturulup, uygulanır.
 


                                                          Podoloji’nin verdiği hizmetler nelerdir?

 
BATIK TIRNAK TEDAVİSİ :
Tırnak batması sorunu ile karşılaşan kişiler tırnak çektirmek,tırnak yatağını daraltmak ve pedikürcü yardımı ile batık olan bölgeyi temizleterek bu soruna çözüm bulmaya çalışmaktadırlar. Ancak yapılan bu işlemler yerine merkezimizde bulunan 3TO,BS,Podofix ..vb tel ve bant sistemleri ile ağrısız ve acısız bir şekilde sosyal hayatınızı engellemeden tedavi yapılmaktadır.

TIRNAK MANTARI TEDAVİSİ :
Tırnak mantarı günümüzde yaygın olarak görülmektedir. Tırnağın sararması,kalınlaşması ile kendini gösteren ve çok hızlı bir biçimde ilerleyen bir hastalıktır. Merkezimizde mantar tedavisi frezelerle hijyen kurallarına uygun bir şekilde acısız ve ağrısız bir şekilde tedavi edilmektedir.

ÇATLAK TOPUK TEDAVİSİ :
Topuk çatlakları görüntü olarak rahatsızlık verip,ağrıya sebep olmaktadır. Genelde cildin kuru olması veya basıya bağlı gibi durumlarda oluşabilmektedir. Ayak sağlığı merkezimizde modern cihazlara bir uzman tarafından doğru yöntemlerle tedavi edilmektedir.

NASIR TEDAVİSİ :
Nasırlar genellikle ayak basınçtan dolayı zamanla kalınlaşan derinin acı vermesiyle ile farkedilir.düzenli bakım yapılmadığı sürece deri zamanla dahada kalınlaşır ve günlük yaşamı zorlaştırır.merkezimizde ayaktaki canlı dokuya dokuya zarar vermeden ölü (nasırlı bölgeler temizlenerek ve tekrar oluşumun engelleyen destek malzemeleriyle giderilir.


ÖZLÜ NASIR TEDAVİSİ:
Ayak parmaklarının üst kısımlarında, yanlarında veya ayağın altında meydana gelen, genellikle kişinin günlük yaşamında sıkıntı yaratan özlü nasır  uzmanlar tarafından medikal bakımlarla ve destek malzemeleriyle ağrısız ve acısız bir şekilde tedavi edilmektedir.

TERLEYEN / KOKAN AYAK TEDAVİSİ:
Ayaktaki terleme ve koku problemi günlük yaşamı etkileyen oldukça önemli bir durumdur. Bu duruma sahip olan kişiler sosyal hayatlarını kısıtlar ve kendini toplumdan soyutlar. Merkezimizde ayaklarınıza düzenli medikal ayak bakımı yapılarak ve size uygun ürünler verilerek  tedavi sağlanmaktadır.

DEFORME TIRNAK BAKIMI:
Tırnak problemleri günlük yaşamınızda oldukça sık görünür tırnakta oluşan koilonişi(kaşık tırnak) onikomikosis(tırnak mantarı) paronişi(dolama) pürüzlü,dalgalı tırnak çatlak ve ikiye ayrılmış tırnak vb. gibi bir çok rahatsızlığın merkezimizde tedavisi yapılmaktadır.Estetik açıdan da tırnak şekilleriniz düzeltilmektedir

DEFORME AYAK TEDAVİSİ:
Yaşantımız boyunca tüm yükü taşıyan ayaklarımızda zamanla şekil bozuklukları oluşabildiği kadar genetiksel faktörler de oluşmaktadır. Özellikle çekiç parmak,hallux valgus(baş parmak kenarında kemik çıkıntısı),içe ve dışa basma,topuk dikeni vb. en sık görülen problemler merkezimizde size uygun destek malzemeleri ve uzman önerileriyle tedavi edilmektedir.

TABANLIK:
Kişinin ayakta durmasını zorlaştıran,çabuk yorulmasına neden olan ve bel fıtığı,boyun ağrısı gibi sıkıntıları da beraberinde getirebilen ayakta oluşan bası problemlerinin tedavisidir. Kişiye özel tabanlıklar merkezimizde yapılarak sizi rahat bir yaşam sağlanabilir.

MEDİKAL EL BAKIMI:
Tırnak kenarlarında zamanla oluşan katikülleri (et parçacıklarını), maniküre bağlı şekil bozukluklarını,renk değişimlerini ve deformasyonları medikal el bakımı ile ortadan kaldırılabilir.

MEDİKAL AYAK BAKIMI:
Medikal ayak bakımı,tırnak yüzeyinin temizlenmesi,parlatılması,sertleşmiş derilerin giderilmesi ve tırnak kesimi sonucu oluşmuş şekil bozukluklarının ortadan kaldırılması işlemleridir.

DİYABETİK AYAK BAKIMI:
Merkezimizde diyabetik hastaların ayak bakımları kesici makas, pens ve sivri uçlu frezeler kullanılmadan, özel cihazlar ve nemlendiricilerle bir uzman tarafından yapılmaktadır.

EVDE AYAK BAKIMI:
Bütün günün yorgunluğunu çeken, vücudumuzu taşıyan ayakların bakımı insan sağlığı açısından büyük önem taşır. Yaş ilerledikçe kullanılan ilaçlar, hareketsizlik, bir çok ayak hastalıklarını da beraberinde getirmektedir. Ayağınızda yaşamış olduğunuz bütün problemlerinizi çözümlemek için bizi arayarak evde sağlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

SPORCU AYAK BAKIMI:
Futbolcular,basketbolcular ve diğer spor dalları ile uğraşan bireyler diğer normal bireylere göre ayaklarını daha fazla kullanmaktadırlar. Bu kişilerin ayaklarında en fazla yaşanan sorunlar nasır,özlü nasır,tırnak batması,deri deformasyonları,mantar vb… durumlar gelişmektedir. Merkezimizde yapılan sporcu ayak bakımı uygulaması spor yapmayı engellemeden tedavi edilmektedir.

ENGELLİ AYAK BAKIMI:
Ayak sağlığı her insan için önemli olduğu kadar engelli bireyler içinde önemlidir. Doğuştan bir hastalık nedeniyle veya bir kaza sonucu bedensel veya ruhsal bozukluğu olan bireyler daha hassas bir yapıya sahiptirler. Bu yüzden ayak sağlığı gereksinimleri normal bireylere göre daha önemlidir. Merkezimizde engelli ayak bakımı yapılarak onlara bedensel ve ruhsal rahatlık sağlanmaktadır.

HAMİLE AYAK BAKIMI:
Hamilelik döneminde ayaklar bakıma ihtiyaç duymaktadır. Bu dönemde kilo artışından kaynaklanan yürüyüş değişikliği ve duruş pozisyonu değişikliği ayakta bütün problemleri getirmektedir.Bu gibi sebeplerle tırnak ve ayak altındaki problemlerin hijyen kurallarına uygun bir şekilde uzman tarafından giderilmektedir. İşlem sonrasında gözle görülür bir şekilde sağlıklı bir görüntüye ulaşılmaktadır.

ÇOCUK AYAK BAKIMI:
Bir çok ayak problemi çocukluk döneminde başlar. Bu yaşlarda çocukların ayak gelişimi çok önemlidir. Yaşanan problemler çocukluk döneminde çözümü sağlanmadığı takdirde ilerleyen yaşlarda daha bir çok sorunu da beraberinde getirebilir. Merkezimize gelerek çocuklarınızın daha sağlıklı bir ayağa kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

REFLEKSOLOJİ:
Refleksoloji ,alternatif tedavi terapileri arasında yer alır. Vücut enerjisini dengeli bir biçimde organlara yayılmasına yardımcı olarak denge sağlar. Bu tedavi sayesinde ayakta enerji akışı sağlanır ve vücut canlandırılır. Vücuttaki gerilim ve nörolojik hastalıklarda da çözüm odaklıdır. Merkezimizde refleksoloji uygulayarak rahatlık hissedebilirsiniz.


Multidisipliner Çalışır

Ortopedi ve Travmatoloji
Dermatoloji
Endokronoloji
Genel Cerrahi
Plastik Cerrahi
Nöroloji
Dahiliye
Spor Hekimliği ...  vb

Ayak sağlığı ile ilgili soru veya sorunlarınız için

Dünya Ayak Sağlığı Merkezi
Barbaros Mah. Mor sümbül sok. No:5
Kat:7 daire :204
Deluxıa palace
Ataşehir
02165102300
05373800783
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2019, 00:07:51 Gönderen: Rovalin »