Gönderen Konu: Arippirazol etken maddeli ilaç  (Okunma sayısı 1284 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet058

: 06 Ağustos 2019, 09:16:11
Psikatri geçmişimde bu maddeli ilaç var ve TSK yönetmenliğinden elendim ilaç geçmişim yüzünden itiraz edip sağlam raporu alma imkanım ver mı ?

Çevrimdışı Rovalin

Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2019, 12:14:07
Psikaytri geçmişimde bu maddeli ilaç var ve TSK yönetmenliğinden elendim ilaç geçmişim yüzünden itiraz edip sağlam raporu alma imkanım ver mı ?


Merhaba  Aripiprazol etken maddeli ilaçlar aşağıdaki hastalıklarda kullanılıyor;   


Yetişkin ve ergenlerde (13-17 yaş) şizofreni tedavisinde (akut şizofreni epizodlarının tedavisinde ve idame tedavisi sırasında klinik düzelmenin devamlılığında) endikedir.

Yetişkinlerde Bipolar I Bozuklukla ilişkili akut manik epizodların tedavisinde ve son epizodu manik ya da karma olan bipolar I hastalarında stabilitenin sağlanması ve reküransın önlenmesinde endikedir...

Antidepresan tedaviye dirençli majör depresyon hastalarında antidepresan tedaviyi güçlendirmek için ekleme tedavisi olarak endikedir.

Pediyatrik hastalarda (6-17 yaş) başkalarına karşı agresyon, kendini kasıtlı olarak yaralama, öfke nöbetleri ve ruh halinin hızla değişmesi semptomları da dahil  olmak üzere, otistik bozukluk ile ilişkili irritabilitenin tedavisinde endikedir. 
Hekiminizin size koyduğu tanı nedir?  Üstteki tanılardan herhangi birisi eşleşiyor mu?  Ve sizden ricam tsk yönetmenliğindeki madde nedir?