İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Rovalin

Sayfa: 1 2 3 ... 72
1
Beyin ve Sinir Cerrahi / Beyaz cevher hastalığı nedir?
« : 14 Ocak 2020, 11:29:13 »
Beyin ve omuriliğin büyük ölçüde veya tümüyle sinir liflerinden oluşan ve az sayıda veya hiç nöron gövdesi veya dendrit içermeyen bölgeleri.

2
Peki ne yapmam gerekiyor aceba

Özel mesaj atıldı size

3
Hocam bi yardımcı olursanız sevinicem heptit b enfeksiyon ilaci ve raporunu bu sistemle gizlemek mümkün müdür

Merhaba sgk medula sisteminde gizleyebilirsiniz.

4
Hocam bende de pskiyatri geçmişi ve ilaç var gizlemek istiyorum yardımcı olur musunuz?

Merhaba sadece aids/hiv ilaç ve raporları gizlenmektedir.

5
Genel Cerrahi / Rektal prolapsus hastalığı nedir?
« : 30 Aralık 2019, 11:14:44 »
Rektum mukozasının tam kat olarak anüsden dışarıya doğru ters dönerek çıkması.

6
Ruh ve Sinir Hastalıkları / Ynt: Medula geçmişi
« : 28 Aralık 2019, 11:17:43 »
Hocam dilekçe örneği gönderebilirmisiniz? E posta adeesime


Merhaba hoşgeldiniz hangi ilaçlar için istiyor sunuz?

7
Hocam özelden msj yollarmısınız pakıyatrik ilaç geçmişim hakkında sorunlar var medulada bunlar gizleniyormu detaylı size soru sormak istiyorum [email protected]


Merhaba sgk medula sisteminde sadece Aids/hiv hastalığı için ialça ve ilaç raporları  gizlenebilir. Psikiyatrik ilaçlar için herhangi bir gizleme yapılamaz

8
Hocam merhaba Ben medula gizlemek istiyorum Gizlediğim takdirde tanım vs ilaç raporları gözükmeyecek değil mi Bir de bunları sildirme yolu var mı e-nabız'a gözüküyor uzman erbaş başvurusu yaptıgımda farklı hastanelerde sistemde bilgilerimi göremeyince şüphelenirlermi lütfen cevaplarsanız sevinirim


Merhaba sistem üzerinden gizleme sadece aids/hiv ilaçları ve ilaç raporlarında geçerlidir.

9
Merhaba Sayın hocam;

E-devlet üzerinden ilaç rapor bilgilerimi ve e- nabız üzerinden ilaç ve gittiğim hastane, doktor geçmişini sildirmemin bir yolu var mı ayrıca meduladan da?
Hiç ilaç raporu almamış olmama rağmen almışım gibi gözüküyor anlamış değilim. Bunu ve geçmişimi sildirmek istiyorum ben daha göremeyim. Yardımınızı rica ederim lütfen.

Merhaba hoşgeldiniz dilerseniz T.C numaranızı özelden yazın detaylı konuşalım

10
Merhabalar ilaç raporlarımın medula sisteminden kapatmak için ankara sgk daire başkanlığına dilekçe yolladım fakat geri geldi. İstanbul Avrupa yakasında dilekçe ile başvuru yapacağım sgk il müdürlüğünü anlayamıyorum. Telefon ile ya ulaşamıyorum ya da net bir bilgi vermiyorlar. sunmam gereken dilekçeyi ve başvuruyu yapabileceğim yer hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten yardıma ihtiyacım var anlayışınız için teşekkürler


Merhaba hoşgeldiniz  daha önceden Ankara'ya dilekçe gönderilerek kapatılıyordu fakat , şu an için bulunduğunuz yerdeki sgk müdürlüğü eczane provizyon bölümüne eklden teslim etmeniz gerekmektedir.

Kimlik fotokopiniz ile (Ön,Arka) ve dilekçe örneğini

Dilekçenizi göndermeden önce ilaçlarınızın isimlerini ve ilaç raporlarının bir örneğini eczaneden alarak yanınızda bulundurunuz.

Dilekçeyi mail adresinize yolluyoruz.

11
İlaç Kullanım Alanları / Muadil (Eşdeğer) ilaç nedir?
« : 11 Aralık 2019, 16:46:40 »
İlaç almak için eczaneye gittiğinizde eczane personeli size reçetede yazılı olan ilacın aynısı yok fakat dilerseniz muadili /eşdeğeri var verebilirim demiştir.
Muadil / eşdeğer anlamı ilacın etken maddesi ve mg aynı fakat farklı firmalar ürettiği için isim olarak farklı olan ilaçların genel adıdır.

Örnek olarak Lansor 30mg/ 28 tablet etken maddesi (lansoprazol 30 mg )  bu etken madde ile aynı olan ondan fazla ilaç mevcuttur.
Lansoprol 30mg/28tb -  Opagis 30mg/28 tb - Aprazol 30mg/ 28 tb  - Degastrol 30mg/28 tb - Lanzedin 30 mg/ 28 tb  vb.

Kısaca özetler isek sağlık bakanlığının verdiği izin ile reçetede olmayan ilacın muadili/eşdeğeri mevcut ise eczane size bunu verebilir ve sizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.. 

Sorularınızı konu başlığı altına eklerseniz cevaplayabilirim.

12
Merhaba sağlık kuruluna yapılan başvurularda özellikle hastaların geriye dönük kullandığı ilaçlar ve varsa  ilaç raporları istenmektedir.  Bu anlamda hastanelere başvuru yapmadan önce herhangi bir eczaneden ilaç isimlerini ve raporların çıktılarını yanınıza alarak başvuru yapabilirsiniz.   

13
Merhaba,

Bilgilendirme için teşekkürler, ancak medula sisteminden bu kayıtların kaldırılması, silinmesi veya bilgim haricinde görülmemesi için ne yapmam gerekiyor onu tam anlayamadım.


Merhaba medula sisteminde geriye dönük son 1 yıla ait herhangi bir kullanılan ilaç görünmemektedir.  Günü geçmiş olan  (aktif) olmayan ilaç raporları ise 07/03/2017 tarihinde  F10.2 ALKOL KULLANIMINA BAĞLI BAĞIMLILIK SENDROMU tanılı geçmiş raporlarınız mevcuttur.

Bu anlamda biten tedavilerinizi sistem üzerinden kaldırılması veya silinmesi için yapılması gereken bağlı olduğunuz sgk müdürlüğü eczane provizyon bölümünden detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Not: Bir arkadaşımızın önerisi  şöyledir ;  Devlet hastanesinden ruh ve akıl sağlığı yerindedir şeklinde bir raporla istanbul il sağlık müdürlüğüne başvurmanız gerekiyor.Dilekçe yazıp yanına raporu ekleyerek başvurulabilir. Ama çoğu doktor raporu vermiyor. Çünkü onların insiyatifinde maalesef rapor yazmaları. Ve genelde saçma bulup gönderiyorlar.Umarım yazabilecek doktor bulursunuz.   

14
Merhaba,

Bilgilendirme için teşekkürler, ancak medula sisteminden bu kayıtların kaldırılması, silinmesi veya bilgim haricinde görülmemesi için ne yapmam gerekiyor onu tam anlayamadım.

Merhaba dilerseniz T.C numaranızı özel mesaj olarak paylaşın detaylı konuşalım.

15
Tekrar Merhaba,

Peki bu işlem için ne yapmam gerekiyor? Nereye ve nasıl başvurmalıyım? Siz bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Teşekkürler

Merhaba gizlilik sadece sgk medula sisteminde olabilir, özel sigortalar için geçerli değildir.

Sayfa: 1 2 3 ... 72