Gönderen Konu: Probiyotikler ve prebiyotikler çocuklarda obezite ile savaşmaya destek oluyor.  (Okunma sayısı 1483 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rovalin

Probiyotik ve prebiyotik desteği verilen çocukların vücut kitle indeksinde anlamlı bir azalma oluyor.

Probiyotik ve prebiyotikler çocuklarda bağırsak mikrobiyotasını düzenliyor.


Yapılan çalışmalarla enerji dengesi ve yağlanma bağırsak flora bakterilerinin önemli rolleri olduğunu ortaya koyan uzmanlar probiyotik kullanımın bağırsak florasını dengelediğini ve kilo kaybına yardım ettiğini açıklıyor.

Prebiyotik ve probiyotik tedavilerinin bağırsak mikrobiyotası üzerine olan etkilerinin düzenleyerek obezitenin tedavisi önlenmesinde yardımcı olduğu belirtiliyor.

Bunun yanında mide asidine dayanıklılık gösteren ve bağırsaklara canlı ulaşabilsin diye çift kaplama gibi teknolojilerle üretilen probiyotikler bağırsak florası için oldukça önemli bir yere sahip.

Probiyotik ve prebiyotikleri bir arada bulunduran, çift kaplama teknolojisi ile üretilen, vitamin destekli probiyotikler bağırsak mikrobiyotasını düzenleyerek obezite tedavisine destek oluyor.Kilo yönetiminde altın anahtar kaliteli bir bağırsak florası


Obezite, enerji alımı ve harcanması arasındaki dengesizlikten dolayı vücutta aşırı yağ birikmesi oluyor. Son yıllarda bağırsak mikrobiyotasının obezite gelişiminde çok önemli rol oynadığı anlaşıldı. Sindirim sistemi yollarını ve bağırsakların bakteri bileşimini etkiledikleri için, prebiyotikve probiyotikler bağırsak mikrobiyotasının kompozisyonunu değiştirerek gıda alımı, iştah ve vücut ağırlığı üzerinde etkili oluyor.

Probiyotiklerin tek başına, kilo verme üzerinde etkileri de halen araştırılmakta. Yapılan bir çalışmada ise kilo kaybı diyetleri ve probiyotiklerin birlikte kullanımının; fazla kilolu ve obez bireylerin yağ yüzdeleri ve vücut ağırlıklarında sinerjik etkisi olduğu belirtilmiş durumda.

Sağlıklı çalışan bağırsaklar, iyi çalışan bir metabolizmanın belirtisi. Bu nedenle bağırsak florasını daha kaliteli hale getirmek ve bunun sürekliliğini sağlamak için düzenli probiyotik kullanımı çok önemli. Mide asidine dayanıklılık gösteren ve bağırsaklara canlı ulaşabilsin diye çift kaplama gibi teknolojilerle üretilen probiyotiklerl tiketmek bağırsak florası için oldukça önemli bir yere sahip